Životopis - Majk Spirit

2000
Majk Spirit přezdívaný pod přezdívkou DILEMA začíná psát své prvé texty, působí ve skupině B5 (Braána Petržalky). Nahrává své první texty přes magnetofon na kazety.
Majk Spirit ako DILEMA začína písať prvé texty, spolu s vtedajšou skupinou B5 (Brána Petržalky) následne nahrávajú v domácich podmienkach cez magnetofíon na kazety.

2001
V roce 2001 vznikla první oficiální track "Poezia Ulice" ve spolupráci so Suverenom (dríve jako MCL) a o beat se staral Kebab (dříve jako DJ Kubo). H16 zatím existuje jen jako pouliční skupina a graffiti crew, ale chalani z H16 už ví, že hiphopoví tvorba je pro ně to pravé.

2002
Majk Spirit pořád pod přezdívkou Dilema nahrává své další solo skladby "Byt či nebyt" a "Viera". Pomalu začinají s malými koncerty v sestavě Dilema, Cigo, MCL a DJ Woogy.

2003
Majk Spirit pořád ještě jako Dilema nahrává track "Nech ti nejebe" ve spolupráci s Oteckem (dříve jako Kardinál Korec). O produkci se jim postaral Abe. Skladba se ihned stává pouličnim hitem a slouží jako základní kámen pro vznik legendární hiphopový skupina - H16. H16 ve složení - Majk Spirit, Abe, Cigo, Grimaso, Otecko a Yanco Král.

2004
H16 vydává svoje první album "Jednašeska ftvojom klube", který vyšel pod vydavatelstvím Hip-Hop.sk. Počet kusů byl 2000. Track "Jednašeska ftvojom klube" se stává velkým hitem a skupina H16 začína pravidelně koncertovat nejenom na Slovensku.

2005
H16 už pravidelně děla koncerty v Bratislavském kraji. Legenda slovenský scény Věc vydává svoje první album Dobré Ráné, kde se ve skladbě "S vlkmi žijem, s vlkmi vyjem" objevuje jako host H16. H16 se s dalším trackem "seriozna Hra" objevuje v Rap Superstar.

2006
Vychází další H16 album - Kvalitní Materiál, který po pár týdnech získává platinovou desku za prodej. Na albumu naleznete více než 60 minut v 16 tracích a mezi hosty se objavili Věc, Rytmus, Tina a Wich. K některým skladbám byly natočeny videoklipy - Idem si svoje/ Ide karta, Nech Vidia a Zarabaj Keš. H16 se též objevila na albumu legendárního českého dua Indy & Wich.

2007
H16 po úspěčném albumu koncertuje ještě více. Majk Spirit si mění jméno z Dilema na "Koko Šajs" a nahrává legendární solový track "60 barov".

2008
H16 vydává svoje druhý studiový album, které se jmenuje "Čísla Nepustia", které skoro zase získalo platninovou desku za prodej. Ke skladbě "staré časy" byl natočený i videoklip. H16 už pravidelně koncertuje po Česku i Slovensku a řadí se mezi elitu CZ / SK scény.

2009
Majk Spirit pořád ještě jako Koko Šajs se objevuje jako host na albumu Moja Reč - DualShock v tracku "Hrdinovia". Skupina H16 vydává na konci roku mixtejp Antivirus, kde najdete 30 tracků. Album bylo bezplatně poskytnuto na internetu.

2010
H16 jako jedna z mála SK hiphopových skupin už koncertuje několik let. H16 začína spolupracovat s německým producentem Mad Skill, se kterým natočili video k tracku "Hrdina je zasa v hre". V letních měsících vychází video ke skladbě "Sranda musí být". Majk hostuje na albumu od Suverena - Kras vs Joker, hned ve 3 tracích.
Začínají práce na mixtejpe Mladý Rebel - už pod jménem Majk Spirit. Mixtejp byl opět volně ke stáhnutí na internetu. Mixtape získal hodně pozitivních ohlasů a Majk příšel na myšlenku udělat vlastní album.

2011
V první polovině roku 2011 se Majk Spirit objevuje jako host ve více tracích - David Steel - Respekt a Pokora, Layla - Nestrácaj Dych, Roman Zámožný - Liga Majstrov, Moja Reč - Čo sa týka mňa, Wich&Nironic - Starrider, Suvereno - Rebel. První singl z připravovaného album se jmenuje Good Vibration, který Majkoví ošéfoval Mad Skill.
11.11.2011 vychází nejlepší album všech dob - Nový Člověk.

Zásady ochrany osobních údajů